Sohbet muhabbet sohbet, sohbet odası
Sohbet, Sohbet Odası sohbet, sohbet odası

• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Alan Gezisi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Okul Öncesi Eğitim ve Etkinlikleri kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Alan Gezisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 153 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Okul Öncesi Eğitim ve Etkinlikleri
Konu Başlığı Alan Gezisi
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye

İtibar:

Alan gezileri çocukların araştırma problem çözme ve olayı yerinde gözlemleme yolu ile doğrudan ve anlamlı öğrenme gereksinimlerini karşılama amacını taşımaktadır. Yalnızca fen eğitimi etkinlikleri kapsamında düşünülmemesi gerekir. Bu geziler bir yandan çocukların yaşadıkları çevreyi tanımalarına bir yandan da eğitim programına alınan kazanımlara ulaşmalarına ve kavramları öğrenmelerine ortam hazırlar.

Örnek geziler: Çocukların ilgisini çekecek yöresel kültürel mesleki ve güncel önem taşıyan her mekân çocuk için doğal öğrenme alanıdır. İçinde bulunulan yöredeki tarihî bir yer müze bir ressamın sanat atölyesi matbaa tarla bahçe park ve herhangi bir materyalin araç veya gerecin üretim atölyesi gibi mekânlara alan gezileri düzenlenebilir.

Üst Alt