• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Akıllı Karga

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cocuk Masalları kategorisinde Kucuktravma tarafından oluşturulan Akıllı Karga başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 366 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cocuk Masalları
Konu Başlığı Akıllı Karga
Konbuyu başlatan Kucuktravma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kucuktravma
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
44
Puanları
28

İtibar:

82576775-cartoon-crow-talking.jpg

Bir zamanlar uzak diyarlarda bir karga yaşıyordu. Sıcak bir yaz gününde yemek aramaya çıktı. Tarlalara, bahçelere gitti, ne bulduysa yemeye başladı. Bir zaman sonra susadığını hissetti ve hemen su aramaya başladı. Oradan oraya uçtu ama maalesef ki bir damla su bile bulamadı. Kızgın güneş, var olan suyu buhar yapıp bulutların arasına yollamıştı bile. Susuzluktan bitkin ve yorgun düşmüştü. Ama pes etmemişti, su aramaya devam ediyordu.


Sonunda bir çiftliğin bahçesinde bir sürahi gördü. Sürahinin içinde suyun olup olmadığını kontrol etmek için hızlıca oraya indi ve sürahinin içine baktı. Şükür ki, kargaya yetecek kadar su vardı.


Karga suyu içmek istedi, ancak sürahinin ağzı dar olduğu için suya ulaşamadı. Sürahiyi devirmeye çalıştı ama çok ağırdı. Bir süre düşündü. Sonra etrafına baktı ve çevredeki küçük taşlar gördü.

Gagasıyla topladığı taşları getirip birer birer sürahinin içine attı. Böylece su seviyesi yükseldi ve bu sayede sürahiden taşan suyu içerek hayatta kaldı.
 
Üst Alt