• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Akıllı işaretler Ne İşe Yarar

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Aile & Aile Sorunları ve Çocuk kategorisinde WooD tarafından oluşturulan Akıllı işaretler Ne İşe Yarar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 881 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Aile & Aile Sorunları ve Çocuk
Konu Başlığı Akıllı işaretler Ne İşe Yarar
Konbuyu başlatan WooD
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan WooD

WooD

Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Memleket
06 ANKARA
Takım
FenerBahçe
Burç
Yay

İtibar:

Akıllı işaretler Ne İşe Yarar

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından geliştirilen, Akıllı İşaretler Sembol Sistemi 2006 senesinden itibaren Televizyon kanallarında yürürlüktedir.

Akıllı İşaretler Nedir?
Akıllı İşaretler, televizyon yayınlarının içeriğiyle alakalı izleyici aydınlatmak için televizyon programı başlamadan evvel yer alan uyarıcı işaret düzendir. Akıllı işaretler çocukların ve gençlerin televizyon yayınlarının muhtemel kötü tesirlerinden gözetmek için planlanmıştır.

Akıllı İşaretler Ne İşe Yarar?
Akıllı işaretler iki konu hakkında bilgi vermektedir.

1) Programın olası zararlı içeriği:
Kötü tesirleri olabilecek içerik alanları; şiddet ve fobi, cinsellik ve misal oluşturabilecek negatif tavırlar ayrımcılık, içki ve sigaranın fazla kullanımı, madde kullanımı, yasa dışı tavırlar ile kaba konuşma / küfür olarak tanımlanmıştır.

2) Programın hangi yaş grubuna uygun olduğu:
Programlardan etkilenme seviyelerine göre yaş gruplarına ayrılmıştır. Tüm izleyici, 7 yaş, 13 yaş ve 18 yaş olmak üzere dört grupta ele alınmıştır.
 
Üst Alt