• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Açgözlü Fare

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cocuk Masalları kategorisinde selin tarafından oluşturulan Açgözlü Fare başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 861 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cocuk Masalları
Konu Başlığı Açgözlü Fare
Konbuyu başlatan selin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan selin

selin

Özel Üye
Katılım
21 Ağu 2020
Mesajlar
11
Tepkime puanı
2
Puanları
3

İtibar:

fare.jpg

Açgözlü Fare Masalı Bir zamanlar, açgözlü bir fare vardı. Açgözlü fare bir gün yemek aramaya çıktı. Havalar soğuduğundan dışarıda yemek bulmak zorlaşmıştı. Öyle ki, fare günlerce yemek bulamayıp bir deri bir kemik kalmıştı. Açgözlü fare gide gide bir çiftliğin bahçesine girdi, etrafta didik didik yemek aramaya başladı. Nihayet bir sepetin içindeki mısırın kokusunu aldı. Sepeti devirmek ya da tırmanmak istedi ama başaramadı. Çözüm olarak sepetin alt kısmındaki küçük delikten sepetin içine girmeyi başardı. Açgözlü fare mısırları yemeye başladı. O kadar hızlı yiyordu ki, neredeyse nefes almakta bile zorlanıyordu. Açgözlü fare mısırları bitirdikten sonra dışarı çıkmak istedi ama çıkamadı. Çünkü çok yemekten hemencecik şişmanlaşmıştı.

Bu sepetten “Nasıl çıkacağım?” siye düşünürken. Oradan geçen başka bir fare onu fark etti. Sepete yaklaştı ve, “Arkadaşım, buradan çıkmak için çok şişmansın. Zayıflayıp, belini inceltene kadar beklemek zorunda kalacaksın. Bunu çözmenin tek yolu. ”
 
Üst Alt