• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil 2022'nin En Çok İndirilen Uygulaması Belli Oldu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mobil Uygulamaları kategorisinde Php tarafından oluşturulan 2022'nin En Çok İndirilen Uygulaması Belli Oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 381 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mobil Uygulamaları
Konu Başlığı 2022'nin En Çok İndirilen Uygulaması Belli Oldu
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
CEO
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
237
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

2022 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcıların akıllı telefonlarına en çok indirdiği uygulamalar belli oldu. İlk 10'da yer uygulamalar haber detaylarında!

2022'nin En Çok İndirilen Uygulaması Belli Oldu


Datai.ai'nin verilerine göre 2022'nin üçüncü çeyreğinde mobilde kullanıcılar rekor sayıda uygulamayı cihazlarına indirdi. 38,7 milyar uygulama indirme sayısında popüler uygulamalar zirvedeki yerini koruyor.

Uygulama içi satın alımlarda ise bir önceki çeyreğe kıyasla en yüksek seviye olan 34 milyar dolardan 32,4 milyar dolara doğru gerileme yaşandı. Bu tutarın pandemi öncesi seviyesinden %40 daha fazla olması da elde edilen veriler arasında.

2022'nin En Çok İndirilen Uygulaması Belli Oldu


Instagram Zirvedeki Yerini Koruyor

Mobil istihbarat firması Datai.ai'nin verileri doğrultusunda Instagram en çok indirilen uygulama oluyor. Onu takip eden TikTok'un arkasında Facebook ve kardeş uygulamarı yer alıyor. Toplamda 10 uygulamanın bulunduğu listedeki 5 adet, Facebook grubuna ait.

En çok indirilen uygulama sıralaması şu şekildedir;

Instagram
TikTok
Facebook
WhatsApp Messenger
Snapchat
Facebook Messenger
Telegram
Meesho
Capcut
WhatsApp Business

Bu uygulamalar kullanıcılar tarafından App Store'dan 9 milyar, Google Play'den 30 milyar kez indirildi. Google'daki bu rakamın yarısı oyun kategorisini kapsıyor. iOS'taki oyun indirme sayısı ise 9 milyarlık indirme sayısının dörtte biri kadar.
 
Üst Alt